Akcja "GWIAZDOR" 2022

Zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia.

Jak co roku o tej porze Rada Parafialna kościoła w Walsall zaprasza wszystkich parafian do wzięcia udziału w Akcji Gwiazdor.

Tak jak w zeszłym roku akcja będzie podzielona na dwie częsci.

W pierwszej częsci która miała miejsce w pierwszej połowie Listopada, zbieraliśmy pieniądze na zorganizowanie przedstawienia dla dzieci.

Teatr Promyk z Warszawy przyjedzie ze spektaklem oraz Gwiazdorem. Wydarzenie zaplanowane jest na środę 14.12 w ośrodku.

Na ten cel potrzebne jest 1800 zł a wszystko co uzbieramy ponad to będzie przeznaczone na prezenty dla dzieci.

W związku z tym że Niedziela 13.11.2022 to Niedziela gdzie zazwyczaj jest zbierana taca na potrzeby organizacyjne parafii to w tym miesiącu zamiast tej zbiórki, druga taca z tego dnia została przeznaczona w całości na ten cel.

Uzbieraliśmy £120.00. Serdeczne Bóg Zapłać

Druga część akcji rozpoczęła się wraz z Adwentem i potrwa do Nowego Roku.
W tym czasie zbieramy pięniądze na wsparcie finansowe dla ośrodka w okresie zimowym

Rozpoczęła się nasza loteria noworoczna.

Do wygrania trzy różne nagrody w tym koszyk ze smakołykami.

Bardzo zachęcamy wszystkich do kupowania losów po każdej mszy świętej.

Dochód w całości jest przeznaczony dla dzieci z ośrodka.

Od niedzieli 11.12.2022 rozpoczniemy sprzedaż opłatków oraz świeczek na stół wigiliijny.

Dochód z tej sprzedaży także zostanie przeznaczony dla dzieci z ośrodka.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych zbiórkach.

Otwórzmy serca na potrzeby innych i pamiętajmy że każdy funt wrzucony na ten cel równa się uśmiechowi dziecka z ośrodka.

Poniżej link i opis do oryginalnej Akcji Gwiazdor

Link do akcji:   Kliknij tu

Poniżej przedstawiamy orginalny tekst ze strony tej akcji w Polsce

Witajcie,Ho ho ho!
Czy wiecie , że…co roku ponad 100 osób wraz z przyjaciółmi, kolegami i koleżankami, czyli „wspólnie” staje się Gwiazdorami – Aniołami???!!!

I w tym roku jest taka szansa-okazja-konieczność, tak więc ogłaszam nabór na Gwiazdorów - Aniołów!!

Robimy prezenty dla tego samego ośrodka co w ubiegłych latach (8 rok!!!).

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY ZGROMADZENIA SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N. M. P. z Gniezna

Ośrodek opiekuje się obecnie 66 dziećmi (w wieku 6-19 lat, w tym 24 z różnym stopniem upośledzenia oraz 4 dziećmi z Ukrainy które są razem z 2 mamami). Dzieciaki z różnych rodzin - ubogich (naprawdę ubogich) rodzin, często zaniedbane intelektualnie i emocjonalnie. Niektórzy na święta nie jadą do domów, zostają w ośrodku. Siostry zapewniają im to co podstawowe. Często nie starcza na słodycze, kosmetyki, małe zachcianki czy marzenia...

Wszystkie nasze dotychczasowe akcje były udane oraz z roku na rok coraz większe, hojniejsze. Jestem przekonana, że i tegoroczna da nam wszystkim wiele radości, miłości i spełnienia.

O ile ktoś z Was chciałby, zamiast prezentu lub oprócz niego, przekazać pieniądze...to jest cel:)

Z uzbieranej puli chcielibyśmy zakupić

GWIAZDKOWE PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Teatr Promyk z Warszawy przyjedzie ze spektaklem oraz Gwiazdorem. Wydarzenie zaplanowane na środę 14.12 w ośrodku. Liczę , że to będzie duża niespodzianka i atrakcja dla dzieciaków (oczywiście wszystko uzgodnione z Siostrą Dyrektor Ośrodka). Potrzeba 1800 zł, a jak uzbiera się nadwyżka to kupimy jeszcze słodycze, które Gwiazdor rozda po spektaklu.

Dla nowych osób przedstawiam pokrótce zasady: dzieci z ośrodka piszą listy do Gwiazdora; my losujemy i kupujemy prezenty (koszt około 100 zł + słodycze); przekazujemy podarunki dzieciakom; dostajemy zwrotne podziękowania, zdjęcia
Poszukuję chętnych Gwiazdorów:) można zachęcić członków rodziny, koleżanki i kolegów. Im więcej obdarowanych dzieci, tym więcej uśmiechu i szczęścia w sercach obdarowanych i gwiazdorów!

Deklaracje przystąpienia do akcji proszę zgłaszać do mnie do końca weekendu (do niedzieli 06.11.2022)
Proszę określić czy ktoś chce:

1. robić prezent
2. składać się na Przedstawienie (podać kwotę)
3. prezent + pieniądze (podać kwotę)

Około połowy listopada otrzymamy listy.
Paczki będziemy zbierać do ok 07.12.2022

Otwórzmy swoje serca na potrzeby innych!

Zdjęcia ze świąt Wielkanocnych - prezenty kupione z naszej Akcji Gwiazdor w 2021 roku.