22.05.2022

VI Niedziela Wielkanocy

1. Człowiek często z lękiem i niepewnością patrzy w przyszłość. Dzisiaj nawet wśród ludzi wierzących rodzą się niepokoje o przyszłość Kościoła. Taka obawa jest zawsze wołaniem o Ducha Świętego, który jak mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wszystko tłumaczy i umacnia. Już dzisiaj rozpalmy w naszych sercach pragnienie i otwartość na dar „Pocieszyciela „

2. W zeszłą niedzielę 82 dzieci z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Św. 75 tu na miejscu i 7 w Polsce. Jest to wielka radość całej naszej wspólnoty. Otaczamy ich naszą miłością i życzymy aby to był początek pięknej drogi z Jezusem przez całe życie. Dzisiaj na mszy o godz. 16.00, na zakończenie Białego Tygodnia, poświęcimy ich pamiątki pierwszokomunijne.

3. Miesiąc maj jest w Kościele szczególnym czasem poświęcony Matce Bożej. Tak jak po zmartwychwstaniu towarzyszy Apostołom w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Św. tak i teraz jest z nami w każdy czas .”Czuwa i ratuje nas”. Wiemy o tym szczególnie my Polacy. Przez cały miesiąc
przed mszami zapraszamy na wspólne śpiewanie Litanii Loretańskiej.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Swój wzrok kierujemy ku niebu tam gdzie jest również nasze „wieczne mieszkanie”

5. Wszyscy jesteśmy poruszeni tragedią jaką jest wojna na Ukrainie. Wielu z nas jest gotowa czynnie włączyć się w akcje pomocy najbardziej poszkodowanym. Oprócz modlitwy i umartwienia można za pośrednictwem parafii przekazać ofiary pieniężne na ten cel. Można je przekazać osobiście księdzu lub wrzucić na tacę z zaznaczeniem jako pomoc Ukrainie. Przez misję w Londynie mamy bankowy kontakt z Caritasem we Lwowie i tam te środki są przekazywane. Odradzono nam inne formy pomocy jak organizowanie zbiórek rzeczowych i ich transportu ze względu dodatkowych problemów logistycznych.

6. Osoby , które należały do Żywego Różańca proszone są o kontakt z księdzem proboszczem. Będziemy starali się o odtworzenie przynajmniej jednej Róży, potrzebujemy do tego 20 osób. Zapraszamy również wszystkich ,którzy chcą przyłączyć się do tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę na
mszy o godz.14.00 przed błogosławieństwem będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7.Z całą powagą podkreślamy obowiązek zachowania przepisów higienicznych związanych z pandemią.

8. Od przedstawicieli władz państwowych otrzymaliśmy zachętę do przekonywania wiernych ,że jedynym sposobem trwałego zakończenia pandemii jest masowe szczepienie. Sprawa ochrony życia swojego i bliźniego jest podstawową zasadą naszej religii. Zachęcam więc do rozważenia w swoim sumieniu własnej postawy w stosunku do konieczności szczepień.

9. Podajemy dla wszystkich zainteresowanych kontakt ze sklepikiem z dewocjonaliami FACEBOOK AM LITTLE ANGEL ==> link do strony <==

LUB TEL. 07368189622

Na stronie głównej można znaleźć rozlicznie Rady Parafialnej Kościoła Walsall za 2021 rok

Strona Główna

Dnia 29 Maja w kosciele Walsall o godz 12.00 odbędzie się specjalna msza dla naszego księdza proboszcza z okazji 40 lecia ślubów kapłańskich. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Msza będzie koncelebrowana z księdzem Krzysztofem Kitą z parafii Birmingham oraz ks.Christogonus Ugwuakposim z parafi angielskiej naszego koscioła w Walsall.
Bardzo prosimy służbę liturgiczną o przyjście wcześniej w ten dzień

9. Taca z ostatniej Niedzieli:

Walsall:

Taca : £107
II Taca :£

Gift Aid: £15

West Bromwich:

Taca : £187

II Taca :£

Gift Aid: £48.6
Na Ukrainę : £10

22.05.2022

Walsall

12.00. Śp. Halina Sitek – 1 rocznica śmierci.

West Bromwich

14.00 Śp. Franciszek Winiarski.

16.00 W intencji Bogu wiadomej dla Michała i Anny.

29.05.2022

Walsall

12.00. Śp. Roman Danielak

West Bromwich

14.00 Śp. Andrzej Majewski.

16.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą

o dalszą opiekę i błogosławieństwo dla Łucj

z okazji 9 urodzin.

Podajemy również szczegóły naszego konta bankowego:

PCM WEST BROMWICH,

Sort code : 30-94-57,