12.09.2021

XXIV Niedziela Zwykła

1.Kim jest dla mnie Jezus Chrystus. W dzisiejszych czytaniach słyszymy to pytanie zadane każdemu z
nas. Odpowiedż jest trudna ale każdy powinien ją mieć. Od momentu chrztu jesteśmy z Nim złączeni na
życie i na śmierć.

2. Trwamy jako wspólnota Ludu Bożego na modlitwie o pokój na całym świecie . Ogarniamy nią szczególnie te tereny skąd ludzie muszą opuszczać swoje domy i uciekać w nieznane ratując swoje życie.

3. Powrócilimy do odprawiania dwóch mszy niedzielnych w West Bromwich. O godzinie 14.00 będzie msza ogólna dla wszystkich parafian a na 16.00 zapraszamy głównie dzieci zapisane do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. Oczywiście nie jest to msza wykluczająca pozostałych parafian. Liturgia jednak mszy będzie dostosowana do dzieci.

4. Rozpoczeliśmy zapisy dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii św. i młodzież od 13 roku życia na bierzmowanie. Zapisy dokonujemy po każdej mszy św. w zakrystii u ks. proboszcza.

5. Po mszy o godz. 14.00 w zakrystii można załatwiać sprawy

kancelaryjne. Do spowiedzi zapraszamy pół godziny przed mszą o godz. 16.00.

6. Polska parafia w Birmingham 09 pażdziernika organizuje pielgrzymkę do Walsingham. Mamy również zaproszenie . Koszt pielgrzymki Ł15 od osoby. Szczegółowe informacje u księdza proboszcza Kity lub w zakrysti na miejscu.

7. Od przedstawicieli władz państwowych otrzymaliśmy zachętę do przekonywania wiernych ,że jedynym sposobem trwałego zakończenia pandemii jest masowe szczepienie. Sprawa ochrony życia swojego i bliżniego jest podstawową zasadą naszej religii. Zachęcam więc do rozważenia w swoim sumieniu własnej postawy w stosunku do konieczności szczepień.

8. Z całą powagą podkreślamy obowiązek zachowania przepisów higienicznych związanych z pandemią.

*  Maseczki nie są już obowiązkowe ale zachęcamy do zakładania maseczek

zwłaszcza gdy znajdujemy się mniej niż 2 metry od innej osoby.

*  W jednej ławce mogą siedzieć tylko członkowie rodzin lub

osoby na co dzień mieszkające razem, między pozostałymi

uczestnikami powinien być zachowany dystans 2 metrów

*  Do koscioła może wejść tylko ograniczona liczba osób

(w zależności ile jest dostępnych miejsc)

*  Komunia Św. jest przyjmowana tylko na rękę.

9. Podajemy dla wszystkich zainteresowanych kontakt ze sklepikiem z dewocjonaliami FACEBOOK AM LITTLE ANGEL ==> link do strony <==

LUB TEL. 07368189622

10. Taca z ostatniej Niedzieli:

Walsall:

Taca : £98

Gift Aid: £0

West Bromwich:

Taca : £219

Gift Aid: £53.50

12.09.2021

Walsall

12.00. O błogosławieństwo Boże dla Pauliny

w 15 rocznicę urodzin. Intencja od rodziców.

West Bromwich

14.00. Śp. Franciszek Winiarski

16.00. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Izabeli.

19.09.2021

Walsall

12.00. Śp. Renata Kopaszewska.

West Bromwich

14.00. O błogosławieństwo Boże dla Krystyny i

Tadeusza w 38 rocz. ślubu.

16.00. Śp. Piotr Blada

Podajemy również szczegóły naszego konta bankowego:

PCM WEST BROMWICH,

Sort code : 30-94-57,