12.06.2022

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Po Zesłaniu Ducha Świętego Kościół przypomina nam główną prawdę naszej wiary – Bóg jest jeden w Trzech Osobach - Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Ta prawda mimo swojej nieprzeniknionej przez nasz umysł tajemnicy gwarantuje nam jedność i wspólnotę z Bogiem. Zachowując nasze indywidualne i niepowtarzalne istnienie przez Jezusa w Duchu Świętym łączymy się z Bogiem - Ojcem wszelkiego stworzenia.

2. Dzisiaj kończy się okres „ komunii wielkanocnej” nakazanej przykazaniem kościelnym. Przypominamy, że spowiadamy w Walsall pół godziny przed mszą św. tj. 11.30, a w West Bromwich od 15.30.

3. W następną niedzielę wg angielskiego kalendarza liturgicznego obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała.

4. Miesiąc czerwiec jest w tradycji Kościoła czasem szczególnej czci Najświętszego Serc Pana Jezusa.
Zachęcamy do prywatnego odmawiania Litanii do N.S.P.J.

5. Wszyscy jesteśmy poruszeni tragedią jaką jest wojna na Ukrainie. Wielu z nas jest gotowa czynnie włączyć się w akcje pomocy najbardziej poszkodowanym. Oprócz modlitwy i umartwienia można za pośrednictwem parafii przekazać ofiary pieniężne na ten cel. Można je przekazać osobiście księdzu lub wrzucić na tacę z zaznaczeniem jako pomoc Ukrainie. Przez misję w Londynie mamy bankowy kontakt z Caritasem we Lwowie i tam te środki są przekazywane. Odradzono nam inne formy pomocy jak organizowanie zbiórek rzeczowych i ich transportu ze względu dodatkowych problemów logistycznych.

6.

7.Z całą powagą podkreślamy obowiązek zachowania przepisów higienicznych związanych z pandemią.

8. Podajemy dla wszystkich zainteresowanych kontakt ze sklepikiem z dewocjonaliami FACEBOOK AM LITTLE ANGEL ==> link do strony <==

LUB TEL. 07368189622

9. Taca z ostatniej Niedzieli:

Walsall:

Taca : £176
II Taca :£

Gift Aid: £10

West Bromwich:

Taca : £261

II Taca :£

Gift Aid: £39
Na Ukrainę : £0

12.06.2022

Walsall

12.00. Śp. Michał Gębala – 4 r. śm.i zm.

z rodziny Gębala i Mazur.

West Bromwich

14.00 Śp. Franciszek Winiarski.

16.00 Śp. Dariusz Pawelski – 30 dni po śm.

Zm. rodziców: + Antoni, + Anna.

19.06.2022

Walsall

12.00. O błogosławieństwo Boże dla Kingi i Szymona

z okazji 20 rocznicy ślubu.

West Bromwich

14.00 O błogosławieństwo Boże dla Kacpra

z okazji urodzin.

16.00 Śp. Halina Sitek – 1 rocz. śmierci.

Podajemy również szczegóły naszego konta bankowego:

PCM WEST BROMWICH,

Sort code : 30-94-57,