27.11.2022  I Niedziela Adwentu

1.W Imię Boże rozpoczynamy ADWENT i nowy rok w kalendarzu kościelnym. Jak co roku przeżywać będziemy najważniejsze wydarzenia i prawdy naszej wiary. Pierwszy okres czterech niedziel przygotowuje nas do pamiątki Bożego Narodzenia w Betlejem i do powtórnego spotkania z Bogiem przy
końcu naszych dni.

Zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia.

Jak co roku o tej porze Rada Parafialna kościoła w Walsall zaprasza wszystkich parafian do wzięcia udziału w Akcji Gwiazdor.

Tak jak w zeszłym roku akcja będzie podzielona na dwie częsci.

W pierwszej częsci która  miała miejsce w pierwszej połowie Listopada,  zbieraliśmy pieniądze na zorganizowanie przedstawienia dla dzieci.

Teatr Promyk z Warszawy przyjedzie ze spektaklem oraz Gwiazdorem. Wydarzenie zaplanowane jest na środę 14.12 w ośrodku.

Na ten cel potrzebne jest 1800 zł a wszystko co uzbieramy ponad to będzie przeznaczone na prezenty dla dzieci.

W związku z tym że Niedziela  13.11.2022  to Niedziela gdzie zazwyczaj jest zbierana taca na potrzeby organizacyjne parafii to w tym miesiącu zamiast tej zbiórki, druga taca z tego dnia  została przeznaczona w całości na ten cel.

Uzbieraliśmy £120.00. Serdeczne Bóg Zapłać

Druga część akcji rozpocznie się wraz z Adwentem i potrwa do Nowego Roku.
W tym czasie będziemy zbierać pięniądze na wsparcie finansowe dla ośrodka w okresie zimowym

Szczegóły drugiej części podamy wkrótce.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych zbiórkach.

Otwórzmy serca na potrzeby innych i pamiętajmy że każdy funt wrzucony na ten cel równa się uśmiechowi dziecka z ośrodka.

Więcej o akcji znajdziesz pod tym linkiem

2.W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 14.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3.Kończy się kadencja naszej Rady Parafialnej. Serdecznie zachęcamy wszystkich ,którzy są gotowi wziąć czynny udział w organizowaniu pracy administracyjnej i duszpasterskiej naszej wspólnoty. Prosimy o zgłoszenia osobiste lub o wskazanie osób gotowych podjąć się tych zadań. Apel ten kierujemy do parafian z West Bromwich oraz z Walsall.

4.Przypominamy , że jako Polska parafia katolicka mamy prawo wydawać wszelkiego rodzaju zaświadczenia i świadectwa tylko dla osób zapisanych do parafii. Dotyczy to również przygotowania do sakramentów takich jak chrzest, komunia czy małżeństwo. Parafia jest naszą wspólną sprawą co też przekłada się na wspólny obowiązek jej utrzymania

5. Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca.

6. Wszyscy jesteśmy poruszeni tragedią jaką jest wojna na Ukrainie. Wielu z nas jest gotowa czynnie włączyć się w akcje pomocy najbardziej poszkodowanym. Oprócz modlitwy i umartwienia można za pośrednictwem parafii przekazać ofiary pieniężne na ten cel. Można je przekazać osobiście księdzu lub wrzucić na tacę z zaznaczeniem jako pomoc Ukrainie. Przez misję w Londynie mamy bankowy kontakt z Caritasem we Lwowie i tam te środki są przekazywane. Odradzono nam inne formy pomocy jak organizowanie zbiórek rzeczowych i ich transportu ze względu dodatkowych problemów logistycznych.

7.

8. Podajemy dla wszystkich zainteresowanych kontakt ze sklepikiem z dewocjonaliami FACEBOOK AM LITTLE ANGEL ==> link do strony <==

LUB TEL. 07368189622

9. Taca z ostatniej Niedzieli:

Walsall:

Taca : £111
II Taca :£

Gift Aid: £35

West Bromwich:

Taca : £285

II Taca :£

Gift Aid: £68
Na Ukrainę : £

Bóg Zapłać.

27.11.2022

Walsall

12.00. Śp. Wiesław Rzeszutek

West Bromwich

14.00. O Boże błogosławieństwo dla Huberta w 16 urodziny.

16.00. Śp. Janusz Dziubek.

04.12. 2022

Walsall

12.00 Śp. Roman Danielak.

West Bromwich

14.00 Śp. Daria Sypek – 1 rocz. śm.

16.00 Śp. Józef Wrukowski.

Podajemy również szczegóły naszego konta bankowego:

PCM WEST BROMWICH,

Sort code : 30-94-57,