17.10.2021

XXIX Niedziela Zwykła

1.Bardzo często w naszym życiu religijnym pojawia się pojęcie służby. Największym nieszczęściem jest nadanie temu pojęciu innego znaczenia niż ma ono w życiu codziennym. Pan Jezus uczy i daje przykład co to jest służba. To nie tylko pomoc ale i zrobienie czegoś w imieniu drugiej osoby. Przywrócenie właściwych relacji między ludzmi nawet za cenę własnej ofiary jest najwyższym stopniem służby. Taka postawa może tylko wypływać z miłości.

2.Zachęcamy szczególnie w pazdzierniku do odmawiania modlitwy różańcowej. Odmawiając różaniec stajemy z całym naszym ludzkim i osobistym doświadczeniem w wydarzeniach Bożego planu uświęcania człowieka i świata. Te wydarzenia to do końca nieprzeniknione ludzkim umysłem fakty Ojcowskiej miłości i naszego dramatu jej rozumienia i odpowiedzi.

3. Rozpoczelismy spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. Spotkania są obowiązkowe i odbywają się po mszy o godz. 16.00. Jeszcze raz podkreślamy, że uwzględniamy „anglojęzyczność” naszych dzieci i możliwość organizowania przyjęcia w Polsce.

4.

5.Po mszy o godz. 14.00 w zakrystii można załatwiać sprawy

kancelaryjne  Do spowiedzi zapraszamy pół godziny przed mszą o godz. 16.00.

6. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o naszych zmarłych. Zgodnie z naszym zwyczajem będziemy się modlić w ich intencjach w wypominkach. Kartki do wypisania naszych zmarłych dostępne są u pana organisty, a w Walsall na stoliku przy wyjściu z kościoła. Wypisane kartki można złożyć na tacę lub w zakrystii.

7. Od przedstawicieli władz państwowych otrzymaliśmy zachętę do przekonywania wiernych ,że jedynym sposobem trwałego zakończenia pandemii jest masowe szczepienie. Sprawa ochrony życia swojego i bliżniego jest podstawową zasadą naszej religii. Zachęcam więc do rozważenia w swoim sumieniu własnej postawy w stosunku do konieczności szczepień.

8. Z całą powagą podkreślamy obowiązek zachowania przepisów higienicznych związanych z pandemią.

*  Maseczki nie są już obowiązkowe ale zachęcamy do zakładania maseczek

zwłaszcza gdy znajdujemy się mniej niż 2 metry od innej osoby.

*  W jednej ławce mogą siedzieć tylko członkowie rodzin lub

osoby na co dzień mieszkające razem, między pozostałymi

uczestnikami powinien być zachowany dystans 2 metrów

*  Do koscioła może wejść tylko ograniczona liczba osób

(w zależności ile jest dostępnych miejsc)

*  Komunia Św. jest przyjmowana tylko na rękę.

9. Podajemy dla wszystkich zainteresowanych kontakt ze sklepikiem z dewocjonaliami FACEBOOK AM LITTLE ANGEL ==> link do strony <==

LUB TEL. 07368189622

10. Taca z ostatniej Niedzieli:

Walsall:

Taca : £94.02 II Taca £37.16

Gift Aid: £10

West Bromwich:

Taca : £249

Gift Aid: £99

17.10.2021

Walsall

12.00. O zdrowie dla Anety.

West Bromwich

14.00. Śp. Franciszek Winiarski.

16.00. Śp. Regina. 1 rocz. śmierci.

24.10.2021

Walsall

12.00. intencja wolna

West Bromwich