22.01.2023  III Niedziela Zwykła

1.Królestwo Boże głoszone przez Pana Jezusa stawia człowieka w bliskości z Bogiem podobnej jak Ojca ze swoim dzieckiem. Jezus powołuje też Uczniów ,którzy mają być świadkami Jego słów i czynów. Oni jako pierwsi doświadczają tej bliskości . Ona dokonuje w ich życiu wielkich rzeczy. Niech każe spotkanie z Jezusem przemienia nas i uzdalnia do dzielenia się tą radością z innymi.

2.Parafia angielska w West Bromwich ,która użycza nam swojego kościoła, zwróciła się do nas z bardzo gorącą prośbą. Rozpoczęły się długo oczekiwane prace renowacyjne kościoła. Pierwszym etapem jest zabezpieczenie dachu. Zostały już wykonane czynności projektowe i kosztorys. Parafia potrzebuje zebrać £20 000 do końca tego miesiąca by przynajmniej zabezpieczyć dach przed dalszymi szkodami. W tym celu przygotowano dla naszej wspólnoty koperty na ofiary. Bardzo prosimy o zrozumienie i w miarę możliwości o pomoc. Koperty można wrzucać na tacę. Jeżeli jesteśmy ofiarodawcami GIFT – AID wpisujemy na nich swój numer wtedy dodatkowo otrzymamy przysługujący zwrot. Koperty są na stolikach przy wyjściu z kościoła w West Bromwich.

3.

4. Do końca stycznia zostanie powołona nowa Rada Administracyjna oraz parafialna.

5. W niedzielę 22 Stycznia Rada Administracyjna poda szczegółowe rozlicznie kościoła Walsall za rok 2022 oraz za akcje Gwiazdor 2022.

6. Przypominamy , że jako Polska parafia katolicka mamy prawo wydawać wszelkiego rodzaju zaświadczenia i świadectwa tylko dla osób zapisanych do parafii. Dotyczy to również przygotowania do sakramentów takich jak chrzest, komunia czy małżeństwo. Parafia jest naszą wspólną sprawą co też przekłada się na wspólny obowiązek jej utrzymania

7. Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania w każdą drugą niedzielę miesiąca.

W związku z bardzo dużą liczbą zachorowań na grypę i przeziębień , w trosce o nasze wspólne zdrowie jak na razie nie planujemy odwiedzin kolędowych.

8. Wszyscy jesteśmy poruszeni tragedią jaką jest wojna na Ukrainie. Wielu z nas jest gotowa czynnie włączyć się w akcje pomocy najbardziej poszkodowanym. Oprócz modlitwy i umartwienia można za pośrednictwem parafii przekazać ofiary pieniężne na ten cel. Można je przekazać osobiście księdzu lub wrzucić na tacę z zaznaczeniem jako pomoc Ukrainie. Przez misję w Londynie mamy bankowy kontakt z Caritasem we Lwowie i tam te środki są przekazywane. Odradzono nam inne formy pomocy jak organizowanie zbiórek rzeczowych i ich transportu ze względu dodatkowych problemów logistycznych.

9. Podajemy dla wszystkich zainteresowanych kontakt ze sklepikiem z  dewocjonaliami FACEBOOK AM LITTLE ANGEL ==> link do strony <==

LUB TEL. 07368189622

10. Taca z ostatniej Niedzieli:

Walsall:

Taca : £ 97.50
II Taca : Na Nagłośnienie - £172,95

Gift Aid: £ 15

West Bromwich:

Taca : £  373

II Taca :£

Gift Aid: £ 69
Na Ukrainę : £

Na Renowacje Kościoła West Bromwich: £60

Bóg Zapłać.

22.01.2023

Walsall

12.00. Śp, Bożena Mroczkowska.

West Bromwich

14.00. Z podziękowaniem za otrzymane łaski.

16.00. Śp. Edyta Cisoń.

29.01.2023

Walsall

12.00. Intencja wolna.

West Bromwich

14.00. Śp. Dorota Giera.

16.00. Śp. Krystyna Twardoch.+ Jerzy Bąk. +Lesław Gałązkiewicz.

Podajemy również szczegóły naszego konta bankowego:

PCM WEST BROMWICH,

Sort code : 30-94-57,