25.09.2022 XXVI Niedziela Zwykła

1. Boże Objawienie zawsze ma na pierwszym miejscu dobro człowieka. Jego celem jest nasz rozwój i zdolność nawiązania osobowej relacji z Bogiem. Dzisiaj w przypowieści o bogaczu i biednym Łazarzu Jezus dobitnie wskazuje na ostateczny cel życia człowieka. Jest nim wieczne przebywanie w bliskości z Bogiem.

2. Wróciliśmy do odprawiania dwóch mszy świętych w West Bromwich. Na godzinę 14.00 zapraszamy wszystkich zwłaszcza młodzież, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania. Na godzinę 16.00 zapraszamy wszystkich zwłaszcza rodziców z dziećmi , które będą przygotowywać się do I Komunii św. Zapisy kandydatów do komunii i bierzmowania odbywać się będą po mszach przez cały wrzesień. Prosimy również przy zapisie pamiętać o świadectwie chrztu.

3. Przypominamy również że wydawanie wszelkich zaświadczeń i pozwoleń kościelnych przez naszą parafię dotyczy tylko tych osób,które oficjalnie zapisały się do naszej wspólnoty czynnie biorąc w niej udział i wspierając ją w ponoszeniu jej wydatków.

4. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 14.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Po mszy o 16.00 pierwsze spotkanie z dziećmi i rodzicami komunijnymi.

5. Zapisy dzieci do I Komunii Św. i Bierzmowania trwają przez cały wrzesień

6. Wszyscy jesteśmy poruszeni tragedią jaką jest wojna na Ukrainie. Wielu z nas jest gotowa czynnie włączyć się w akcje pomocy najbardziej poszkodowanym. Oprócz modlitwy i umartwienia można za pośrednictwem parafii przekazać ofiary pieniężne na ten cel. Można je przekazać osobiście księdzu lub wrzucić na tacę z zaznaczeniem jako pomoc Ukrainie. Przez misję w Londynie mamy bankowy kontakt z Caritasem we Lwowie i tam te środki są przekazywane. Odradzono nam inne formy pomocy jak organizowanie zbiórek rzeczowych i ich transportu ze względu dodatkowych problemów logistycznych.

7. W przyszłym miesiącu,08 października, parafia w Birmingham organizuje tradycyjną pielgrzymkę do Walsingham. Jest to tradycyjne spotkanie wszystkich Polskich Misji Katolickich południowej i środkowej Anglii w Maryjnym Sanktuarium. Podajemy szczegóły wyjazdu. Wyjazd autobusami spod Kościoła św. Michała w Birmingham 08 października o godzinie 7.00 rano. Powrót około 20.00. Na miejscu okazja do spowiedzi, msza sw. I zwiedzanie sanktuarium. Koszt wyjazdu Ł16.00.

Zapisy w parafii Birmingham lub na listę u księdza proboszcza West Bromwich.

8. Podajemy dla wszystkich zainteresowanych kontakt ze sklepikiem z dewocjonaliami FACEBOOK AM LITTLE ANGEL ==> link do strony <==

LUB TEL. 07368189622

9. Taca z ostatniej Niedzieli:

Walsall:

Taca : £135.00
II Taca :£

Gift Aid: £5

West Bromwich:

Taca : £238

II Taca :£

Gift Aid: £72
Na Ukrainę : £30

Intencje mszalne

Łączymy się jako Polska wspólnota w bólu po śmierci Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Prosimy Boga aby dał jej szczęście wieczne w niebie dziękując za jej ponad 70 lat służby. Prosimy również Boga o błogosławieństwo dla Jej następcy Króla Karola III.

25.09. 2022.

Walsall

12.00. O błogosławieństwo Boże , z podziękowaniem za otrzymane łaski dla Wioletty i Henryka

z okazji 20 rocznicy ślubu.

West Bromwich

Godz. 14.00. Śp. Stanisława Bucoń.

Godz. 16.00. Śp. Helena Ciupińska.

02.10.2022.

Walsall

12.00. Z podziękowaniem za otrzymane łaski i dalszą Bożą opiekę dla rodziny . Bańkowskich i Kędzierskich.

West Bromwich

14.00. O dary Ducha Św. dla wnuków: Szymona, Dominika, Nikodema i Arona.

16.00. O zdrowie dla Pawła.

Podajemy również szczegóły naszego konta bankowego:

PCM WEST BROMWICH,

Sort code : 30-94-57,